1907 - Island - AFA 56s - Frimærke - Postfrisk
20 aur blå, Dobbelthoveder. Med variant: Stor spies ovr N-rammen i første mærke. AFA 1180,-
  • Lot: 5266
DKK 140,00
Antal bud 7
1907 - Island - AFA 57s - Frimærke - Ustemplet
25 aur brun/grøn, Dobbelthoveder. Med variant: Rammebrud i hele V-rammen. AFA 400,-
  • Lot: 5267
DKK 60,00
1907 - Island - AFA 57s - Frimærke - Stemplet
  • Lot: 5268
DKK 65,00
1907 - Island - AFA 60 - Frimærke - Postfrisk
1 kr. blå/brun Dobbelthoveder. AFA 500.-
  • Lot: 5269
DKK 35,00
Antal bud 3
1907 - Island - AFA 60s - Frimærke - Stemplet
1 kr. brun blå, Dobbelthoveder. Med variant:Farveplet i N i Island. AFA 800,-
  • Lot: 5270
DKK 70,00
1907 - Island - AFA 60s - Frimærke - Stemplet, Postfrisk
1 kr. brun blå, Dobbelthoveder. Med variant i venstre mærke :Farveplet i N i Island. AFA 1300,- +
  • Lot: 5271
DKK 150,00
1907 - Island - AFA 60t - Frimærke - Postfrisk
1 kr. blå/brun, Dobbelthoveder i parstykke. Med variant i venstre mærke: Spies midt over N-rammen. AFA 1400,- +
  • Lot: 5272
DKK 140,00
Antal bud 8
1907 - Island - AFA 60t - Frimærke - Stemplet
1 kr. blå/brun, Dobbelthoveder. Med variant: Spies midt over N-rammen. AFA 800,-
  • Lot: 5273
DKK 85,00
Antal bud 6
1911 - Island - AFA 64y - Frimærke - Stemplet
3 aur gulbrun, Sigurdsson, pænt annulleret med nummerstempel 8. Med variant: Streg i D. AFA 300,-
  • Lot: 5274
DKK 45,00
1911 - Island - AFA 66x - Frimærke - Stemplet
6 aur grå, Sigurdsson i 4-blok med variant i 4. mærke: G som C i Sigursson. AFA 960,-
  • Lot: 5275
DKK 110,00
Antal bud 6
1912 - Island - AFA 69x - Frimærke - Stemplet
5 aur grøn, Fr. VIII. med variant: afskøret SØ-hjørne. AFA 300,-
  • Lot: 5276
1912 - Island - AFA 74 - Frimærke - Postfrisk
2 kr. karminrosa Fr. VIII. AFA 600.-
  • Lot: 5277
DKK 40,00
1914 - Island - AFA 79s - Frimærke - Stemplet
5 aur grøn, Dobbelthoveder. Med variant: flosset V-ramme. AFA 300,-
  • Lot: 5278
DKK 45,00
1907 - Island - AFA 80s - Frimærke - Postfrisk
6 aur grå, Dobbelthoveder i 4-blok med hjørnemarginal nummer No 93-H. Med variant i andet mærke: Hvid plet over ND i Island. AFA 2200,- +
  • Lot: 5279
DKK 160,00
1907 - Island - AFA 80s - Frimærke - Stemplet
6 aur grå, Dobbelthoveder. Med variant: Hvid plet over ND i Island. AFA 1500,-
  • Lot: 5280
DKK 130,00
Antal bud 6
1907 - Island - AFA 81w - Frimærke - Stemplet
10 aur rød, Dobbelthoveder. Med variant: Afskåret SV-hjørne. AFA 350,-
  • Lot: 5281
DKK 65,00
1920 - Island - AFA 90 - Frimærke - Postfrisk
15 aur. violet Chr. X. AFA 1400.-
  • Lot: 5282
DKK 65,00
1920 - Island - AFA 91m - Frimærke - Postfrisk
20 aur blå, Chr. X. i 40-blok med variant i 5 mærker: Afskåret NØ-hjørne.
  • Lot: 5283
DKK 170,00
Antal bud 15
1920 - Island - AFA 95x - Frimærke - Postfrisk
50 aur grå/rød, Chr. X. Meed variant: Store brud på linier på begge sider af portrættet. AFA (ikke prissat men mærke uden variant står i 5500,-)
  • Lot: 5284
DKK 1.500,00
Antal bud 13
1920 - Island - AFA 97m - Frimærke - Stemplet
2 kr. brun/grøn, Chr. X. Blækannulleret. Med variant: Tyk tværstreg i A. AFA 500,-
  • Lot: 5285
DKK 80,00
Antal bud 3
1921-22 - Island - AFA 101m - Frimærke - Postfrisk
20 aur brun, Chr. X, med variant: Venstre E i Merki afskåret. AFA 2000,- (for mærke uden variant)
  • Lot: 5286
DKK 220,00
Antal bud 6