Danmark - Brev
3 skillingsbreve.
  • Lot: 5086
DKK 210,00
Antal bud 21
Danmark - Brev
3 skillingsbreve.
  • Lot: 5087
DKK 70,00
Antal bud 7
Danmark - Brev
3 skillingsbreve.
  • Lot: 5088
DKK 70,00
Antal bud 6
1864 - Danmark - AFA 11 - Frimærke - Ustemplet
2 sk. blå AFA 500.-
  • Lot: 5089
DKK 110,00
Antal bud 10
1864 - Danmark - AFA 11 - Frimærke - Stemplet
2 sk. blå flot mærke pænt stemplet.AFA 350.-
  • Lot: 5090
DKK 80,00
2 sk. blå i pænt par. AFA 700-
  • Lot: 5091
DKK 140,00
Antal bud 8
2 sk. blå planche med 4 stk. pæne. AFA 1400.-
  • Lot: 5092
DKK 150,00
Antal bud 7
1870 - Danmark - AFA 11A - Frimærke - Stemplet
2 sk. blå Linietakket 12½ korte takker i øst. AFA 2800.-
  • Lot: 5093
DKK 100,00
Antal bud 9
1864 - Danmark - AFA 11u - Frimærke - Stemplet
2 sk. blå med variant afskåret randlinie forneden til venstre AFA 1000.-
  • Lot: 5094
DKK 200,00
Antal bud 6
1970 - Danmark - AFA 12A - Frimærke - Stemplet
3 sk. lilla Linietakket 12½ manglende hjørne samt tyndhed. AFA 5500.-
  • Lot: 5095
DKK 110,00
Antal bud 6
1864 - Danmark - AFA 13 - Frimærke - Stemplet
4 sk. rød pænt stemplet 217.
  • Lot: 5096
DKK 25,00
1864 - Danmark - AFA 15 - Frimærke - Stemplet
16 sk. oliven AFA 1400.-
  • Lot: 5097
DKK 35,00
16 sk. oliven stemplet nr. 5 AFA 1400.-
  • Lot: 5098
DKK 120,00
1870 - Danmark - AFA 15A - Frimærke - Stemplet
16 sk. oliven Liniatakket 12½. med små fejl. AFA 11000.-
  • Lot: 5099
DKK 375,00
Antal bud 11
1870 - Danmark - AFA 18 - Frimærke - Stemplet
4 sk. grå/rød med flot kopb. stempel 53.
  • Lot: 5100
DKK 85,00
Antal bud 10
1870 - Danmark - AFA 18y - Frimærke - Stemplet
4 sk. grå/rød omv.ramme mangler tak i syd.
  • Lot: 5101
1875 - Danmark - AFA 22 - Frimærke - Stemplet
3 øre tak 14 planche med 18 stk. AFA 2160.-
  • Lot: 5102
DKK 75,00
Antal bud 8
  • Lot: 5103
DKK 75,00
Antal bud 6
3 øre grå/blå tak 14 planche med 15 stk. AFA 1800.-
  • Lot: 5104
DKK 75,00
Antal bud 7
3 øre grå/blå tak 14 planche med 18 stk. AFA 2160.-
  • Lot: 5105
DKK 85,00
Antal bud 11
  • Lot: 5106
DKK 90,00
Antal bud 9