1947 - Norge - AFA 343 - Frimærke - Stemplet
45 øre violet postjubilæum LUX stemplet TRONDHEIM 11-7-47
  • Lot: 1275
Antal bud -
1947 - Norge - AFA 345 - Frimærke - Stemplet
55 øre orange Postjubilæum LUX stemplet ANDENES 14-4-48
  • Lot: 1277
Antal bud -
1948 - Norge - AFA 350 - Frimærke - Stemplet
25 øre rød skovselskabet LUX stemplet HAUGESUND 14-9-48
  • Lot: 1279
Antal bud -
1949 - Norge - AFA 359 - Frimærke - Stemplet
25 øre rød UPU LUX stemplet TVEDESTRAND 25-10-49
  • Lot: 1280
Antal bud -
1954 - Norge - AFA 399 - Frimærke - Stemplet
30 rød 100 året for Jernbanen LUX stemplet SUNDEBRU 22-12-54
  • Lot: 1281
1954 - Norge - AFA 402 - Frimærke - Stemplet
30 øre rød TELEGRAFVERKET LUX stemplet SKUDENESHAVN 5-4-55
  • Lot: 1282
Antal bud -
1954 - Norge - AFA 403 - Frimærke - Stemplet
55 øre blå Telegrafverket LUX stemplet FIANE 16-2-56
  • Lot: 1283
Antal bud -
1955 - Norge - AFA 406 - Frimærke - Stemplet
55 øre blå/blågrøn Frimærkets 100 års dag LUX stemplet SARPSBORG 3-1-55 Udgivelsdagen.
  • Lot: 1284
1955 - Norge - AFA 416 - Frimærke - Stemplet
30 øre rød Haakon VII 50 år. LUX stemplet NORDBØ PÅ KARMØY 28-12-55
  • Lot: 1286
1957 - Norge - AFA 430 - Frimærke - Stemplet
35 øre rød Haakon VII 85 års dag LUX stemplet GVARV 1-2-58
  • Lot: 1287
Antal bud -
1959 - Norge - AFA 445 - Frimærke - Stemplet
30 øre violet Olav V. LUX stemplet RYKENE 21-12-64
  • Lot: 1289
Antal bud -
1961 - Norge - AFA 479 - Frimærke - Stemplet
1 kr. grøn Nobeldagen LUX stemplet RAUDSAND 14-5-62
  • Lot: 1292
Antal bud -
1962 - Norge - AFA 481 - Frimærke - Stemplet
150 øre blå/sort Vilh. Bjerknes LUX stemplet ALTA 19-3-62
  • Lot: 1293
1963 - Norge - AFA 506 - Frimærke - Stemplet
50 øre brunrød FAO LUX stemplet NAMDALSEID 11-2-64
  • Lot: 1295
Antal bud -
1963 - Norge - AFA 516 - Frimærke - Stemplet
50 øre karmin/karmin Rosa Norsk tekstilindustri LUX stemplet STOLMEN 13-12-63
  • Lot: 1296
1964 - Norge - AFA 535 - Frimærke - Stemplet
50 øre rosa Folkehøjskolen LUX stemplet KVAMSVÅG 15-3-1966
  • Lot: 1297
DKK 120,00
Antal bud 3
1965 - Norge - AFA 543 - Frimærke - Stemplet
60 øre brungrå/rød Norges Røde Kors LUX stemplet LANGØY 18-7-65
  • Lot: 1299
1970 - Norge - AFA 616 - Frimærke - Stemplet
60 øre Naturbeskyttelse LUX stemplet POLARSIRKELEN 21-6-70
  • Lot: 1301
1920 - Belgien - AFA 25-41 - Frimærke
Malmedy. Komplet opsætning. AFA 4139,-
  • Lot: 1312
DKK 300,00
Antal bud -
1956 - England - Frimærke - Postfrisk
Sjömandskirken. Julehilsen 1956. Komplet frimærkehæfte med småark.
  • Lot: 1316
DKK 100,00
Antal bud -
Frankrig - Frimærke - Postfrisk
Prøvetryk. 3 officielle prøvetryk, trykt på karton.
  • Lot: 1326
DKK 100,00
Antal bud -