1901 - Danmark - AFA 39 - Frimærke - Stemplet
24 øre brun våbentype LUX stemplet RIBE 12-6-07
  • Lot: 5181
DKK 80,00
Antal bud 7
1904 - Danmark - AFA 41x - Frimærke - Stemplet
15/24 øre med variant afskåret 15. AFA 900.-
  • Lot: 5182
DKK 100,00
Antal bud 10
1905 - Danmark - AFA 44x - Frimærke - Postfrisk
3 øre grå bølgelinie i par med variant MA sammenhængende. AFA 400.-
  • Lot: 5183
DKK 40,00
1905 - Danmark - AFA 44y - Frimærke - Postfrisk
3 øre grå bølgelinie i 3-stribe med variant lille T AFA 1000.-
  • Lot: 5184
DKK 110,00
Antal bud 10
1905 - Danmark - AFA 46x - Frimærke - Postfrisk
15 øre brunlilla i par med variant plet over RK AFA 1850.-
  • Lot: 5185
DKK 300,00
Antal bud 19
1904 - Danmark - AFA 47 - Frimærke - Stemplet
10 øre rød Chr. IX. LUX stemplet GLUMSØ 28-12-04.
  • Lot: 5186
DKK 150,00
Antal bud 11
10 øre rød Chr. IX. LUX stemplet THISTED 2-12-04.
  • Lot: 5187
DKK 25,00
10 øre rød Chr. IX. LUX stemplet STRUER 27-12-04
  • Lot: 5188
DKK 70,00
10 øre rød Chr. IX. LUX stemplet HELLEBÆK 6-12-04.
  • Lot: 5189
DKK 65,00
Antal bud 6
1905 - Danmark - AFA 50 - Frimærke - Stemplet
50 øre lilla Chr. IX. pænt stemplet HOLSTEBRO. AFA 500.-
  • Lot: 5193
DKK 65,00
1907 - Danmark - AFA 54 - Frimærke - Stemplet
5 øre grøn Fr. VIII. med flot stempel K2.
  • Lot: 5194
DKK 45,00
1907 - Danmark - AFA 56a - Frimærke - Stemplet
20 øre ulrtamarin Fr. VIII. LUX stemplet VORDINGBORG 8-6-12.
  • Lot: 5195
DKK 65,00
1912 - Danmark - AFA 60-62 - Frimærke - Stemplet
35 øres provisorier sæt. AFA 1900.-
  • Lot: 5196
DKK 95,00
Antal bud 11
35 øres provisorier komplet sæt. AFA 1900.-
  • Lot: 5197
DKK 110,00
Antal bud 11
  • Lot: 5198
DKK 95,00
Antal bud 10
1912 - Danmark - AFA 61 - Frimærke - Postfrisk
35/20 øre rød/grå AFA 360.-
  • Lot: 5199
DKK 30,00
1912 - Danmark - AFA 65 omv.vm. - Frimærke - Postfrisk
10 øre karminrosa bølgelinie i 4-blok med omv.vm.
  • Lot: 5200
DKK 75,00
Antal bud 7
1912 - Danmark - AFA 65 - Frimærke - Stemplet
10 øre karminrosa bølgelinie LUX stemplet NAKSKOV 21-9-13
  • Lot: 5201
DKK 25,00
1912 - Danmark - AFA 66 - Frimærke - Postfrisk
20 øre mørkblå bølgelinie i par hvor højre mærke mangler et lille hjerte. AFA 1400++
  • Lot: 5202
DKK 150,00
Antal bud 16
1912 - Danmark - AFA 67 - Frimærke - Stemplet
5 kr. brunrød posthus VM III. AFA 1000.-
  • Lot: 5203
DKK 170,00
Antal bud 6
5 kr. brunrød Posthus VM III. AFA 1000.-
  • Lot: 5204
DKK 140,00
Antal bud 9