Grundet tidspres ved pakning af jeres lot, vil der ikke længere være mulighed for afhentning fredag efter auktion!

1851 - Danmark - AFA 1 - Frimærke - Stemplet
4-RBS Ferslew pragt stemplet mærke med Jombo rande på alle sider yders sjælden i denne kvalitet.
  • Lot: 1000
DKK 1.000,00
1851 - Danmark - AFA 1 - Frimærke
4 RBS brun.
  • Lot: 1010
DKK 70,00
Antal bud -
1852 - Danmark - AFA 1 Ia - Frimærke - Stemplet
4 R.B.S Thiele Ia. Lodret parstykke, position 7-17. let berørt i NØ
  • Lot: 1015
DKK 200,00
Antal bud -
1853 - Danmark - AFA 1IIa - Frimærke - Stemplet
4-RBS Thiele II. sortbrun med jomborande på alle sidder Attest CAM.
  • Lot: 1034
DKK 550,00
1853 - Danmark - AFA 1IIb - Frimærke - Stemplet
4 RBS Thiele II. mørkrødbrun AFA 500.-
  • Lot: 1042
DKK 75,00
Antal bud -
1853-54 - Danmark - AFA 1 IIIc - Brev - Stemplet
4 R.B.S Thiele III-b Gulbrun, Kompasstempel.
  • Lot: 1046
DKK 150,00
1854 - Danmark - AFA 1IIIb - Frimærke - Stemplet
4-RBS Thiele III gulbrun AFA 500.-
  • Lot: 1050
DKK 75,00
Antal bud -
  • Lot: 1051
DKK 75,00
1854 - Danmark - AFA 1IIIe - Frimærke - Stemplet
4-RBS Thiele III kastaniebrun. AFA 1800.-
  • Lot: 1056
DKK 300,00
Antal bud -
1854 - Danmark - AFA 5 - Frimærke - Ustemplet
8 sk. grøn AFA 2600.-
  • Lot: 1073
DKK 400,00
1854 - Danmark - AFA 6 - Frimærke - Stemplet
16 sk. gråviolet AFA 1800.-
  • Lot: 1076
DKK 250,00
16 sk. gråviolet AFA 1800.-
  • Lot: 1077
DKK 200,00
1858 - Danmark - AFA 7 - Frimærke - Stemplet
4 sk. brun med jombo rande på alle sider stemplet 1.
  • Lot: 1082
DKK 250,00
4 sk. brun pænt stemplet 119
  • Lot: 1083
4 sk. brun med brede rande.
  • Lot: 1089
1863 - Danmark - AFA 9 - Frimærke - Stemplet
4 sk. brun stemplet med by stempel RIBE.
  • Lot: 1108
DKK 100,00
Antal bud -
1852 - Danmark - AFA 1Ia, 1IIa, 1IIIb - Frimærke - Stemplet
3 styk 4 R.B.S thiele I, II og III
  • Lot: 1115
DKK 250,00
Antal bud -
1854 - Danmark - AFA 5 - Frimærke - Stemplet
8 skilling grøn svag gummifold . AFA 800,-
  • Lot: 1123
Antal bud -
8 Skilling, grøn. AFA 800,-
  • Lot: 1124
DKK 80,00
Antal bud -
1864 - Danmark - AFA 12 - Frimærke - Stemplet
3 skilling lilla. pænt mærke med NØ ramme afskåret. AFA 700,-
  • Lot: 1150
DKK 100,00
Antal bud -
1864 - Danmark - AFA 13 - Brev - Stemplet
4 skilling rød i par på anbefalet brev.
  • Lot: 1163
DKK 200,00

Email besked - få besked om nye varer der passer til dette udvalg.