Kære kunde. Vi holder igen åbent som normalt og beder jer blot om, stadig at holde afstand og i det hele taget følge myndighedernes retningslinier. Husk: fredage efter auktion holder forretningen lukket, således at vi kan pakke jeres lot i god ro og orden.

1875 - Danmark - AFA 26a - Frimærke - Stemplet
12 øre grå/rød LUX stemplet Nyborg-Vamdrup
  • Lot: 5105
DKK 35,00
1875 - Danmark - AFA 27 - Frimærke - Postfrisk
16 øre grå/brun AFA 1600.-
  • Lot: 5106
DKK 140,00
Antal bud 9
16 øre grå/brun tak 14 AFA 1600.-
  • Lot: 5107
DKK 170,00
Antal bud 9
1875 - Danmark - AFA 27 - Frimærke - Ustemplet
16 øre grå/brun AFA 600.-
  • Lot: 5108
DKK 25,00
1875 - Danmark - AFA 27 - Frimærke - Stemplet
16 øre grå/brun stemplet 38
  • Lot: 5109
DKK 25,00
1875 - Danmark - AFA 27y - Frimærke - Stemplet
16 øre grå/brun LUX stemplet KJØBENHAVN.
  • Lot: 5110
DKK 45,00
Antal bud 3
1875 - Danmark - AFA 28 - Frimærke - Stemplet
20 øre rød/grå med pænt pengepost stempel.
  • Lot: 5111
20 øre rød/grå med violet nummer stempel.
  • Lot: 5112
DKK 35,00
Antal bud 3
1875 - Danmark - AFA 28y - Frimærke - Stemplet
20 øre rød/grå med afskåret NV hjørnevifte.
  • Lot: 5113
Antal bud 6
1875 - Danmark - AFA 29 - Frimærke - Postfrisk
25 øre grå/grøn tak 14 AFA 1600.-
  • Lot: 5114
DKK 120,00
Antal bud 10
1875 - Danmark - AFA 29 - Frimærke - Stemplet
25 øre grå/grøn tak 14 LUX stemplet KJØBENHAVN.
  • Lot: 5115
DKK 60,00
25 øre grå/grøn LUX stemplet MIDELFART.
  • Lot: 5116
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
25 øre grå/grøn med variant streg foran D i Danmark.
  • Lot: 5117
DKK 110,00
Antal bud 10
1902 - Danmark - AFA 29Cy - Frimærke - Stemplet
25 øre grå/grøn omv.ramme. AFA 450.-
  • Lot: 5118
DKK 40,00
1875 - Danmark - AFA 29y - Frimærke - Stemplet
25 øre grå/grøn omv.ramme AFA 900.-
  • Lot: 5119
DKK 40,00
1875 - Danmark - AFA 30 - Frimærke - Stemplet
50 øre brun/lilla tak 14 LUX stemplet KJØBENHAVN.
  • Lot: 5120
50 øre brun/lilla tak 14 LUX stemplet NYBORG.
  • Lot: 5121
DKK 40,00
Antal bud 3
1875 - Danmark - AFA 30a - Frimærke - Stemplet
50 øre brun/blåviolet tryk 1 AFA 2000.-
  • Lot: 5122
DKK 180,00
Antal bud 16
50 øre brun/blåviolet tryk 1. pragt stemplet 1. AFA 2000+++
  • Lot: 5123
DKK 375,00
Antal bud 20
  • Lot: 5124
DKK 110,00
Antal bud 11
1875 - Danmark - AFA 30y - Frimærke - Stemplet
50 øre brun/lilla med pænt stempel 2.
  • Lot: 5125
DKK 75,00
Antal bud 7