Portugal - Frimærke - Stemplet, Postfrisk
Papomslag med oprydningslot. En del miniark.
  • Lot: 2469
DKK 250,00
1937 - Schweiz - AFA 308-10 - Frimærke - Stemplet
Pro Patria. Miniark. AFA 2000,-
  • Lot: 2476
DKK 200,00
1942 - Schweiz - AFA Tj 188-205 - Frimærke - Postfrisk
3 c. - 2 fr. Med overtryk Officiel.
  • Lot: 2480
DKK 75,00
Spanien - Frimærke - Stemplet
Dobbeltplanche med diverse i blandet kvalitet.
  • Lot: 2483
1930 - Tysk Rige - AFA 443-46 - Frimærke - Ustemplet
Ipostablok uden gummi.
  • Lot: 2494
DKK 300,00
1940 - Tysk Rige - mi. 39.1 - Frimærke - Postfrisk
Frimærkehæfte. Mi. 240,- €
  • Lot: 2507
DKK 200,00
Antal bud -
Tysk Rige - Frimærke - Stemplet
Miniark. 5 stemnplede miniark. AFA 1710,-
  • Lot: 2526
DKK 200,00
1906-19 - Tyske Kolonier - AFA 32, 34 - Frimærke - Ustemplet
Tysk Sydvestafrika. 2 højværdier med vandmærke. AFA 1700,-
  • Lot: 2609
DKK 150,00
1906-16 - Tyske Kolonier - AFA 30-40 - Frimærke - Ustemplet
Tysk Østafrika Skibstegning. Heller udgaven med vm. AFA 2600,-
  • Lot: 2620
DKK 250,00
1946 - Tyske lokaludgaver - AFA 13-16 - Frimærke - Postfrisk
Finsterwalde. Miniark sæt med stort og lille byvåben. AFA 1300,-
  • Lot: 2626
DKK 200,00
1937-39 - Danzig - Frimærke - Stemplet
3 forskellige miniark. AFA 1250,-
  • Lot: 2628
DKK 200,00
1944 - Tysk besætt. 1939/45 - Mi. 1-20 - Frimærke - Stemplet
Laibach. Sæt uden stempel garanti. Mi. 700,- €
  • Lot: 2633
DKK 300,00
Allieret besætt. - Frimærke
Planche med 4 bedre miniark. AFA 2.200,-
  • Lot: 2641
DKK 250,00
1945-2015 - Vesttyskl. Bund - Frimærke - Stemplet, Ustemplet
Nær komplet samling. Ganske få huller i Amerikansk/engelsk zone ligesom enkelt papirtyper i nyeste del også mangler. Se foto!
  • Lot: 2650
DKK 1.500,00
Vesttyskl. Bund - Frimærke - Stemplet
Dobbeltplanche stemplede miniark.
  • Lot: 2653
DKK 65,00
1916 - Tyskland - AFA - Frimærke - Ustemplet
5 mark skibsmærke; oplag 500 eksemplare!
  • Lot: 2654
DKK 200,00
Amerika - Frimærke - Stemplet, Postfrisk, Ustemplet
Brasilien. Udmærket dubletparti i 4 indstiksbøger. Ret pænt klassisk afsnit. Se foto!
  • Lot: 2659
DKK 1.500,00
1971 - Engelske Kolonier - Mi. 142-46 - Frimærke - Postfrisk
Singapore. Lyttestation. Enkeltmærke og 4-blok. Mi. 60,- €
  • Lot: 2689
DKK 70,00
Antal bud -
1937 - Engelske Kolonier - Frimærke - Stemplet, Postfrisk, Ustemplet
1937. Coronation. Salgsmappe fyldt med mærker og komplette sæt i antal fra mange forskellige områder.
  • Lot: 2698
DKK 200,00
Antal bud -
1940 - Engelske Kolonier - Brev
Engelsk post i Marokko. Luftpost brev med censur, sendt til Australien.
  • Lot: 2699
DKK 200,00
1944 - Engelske Kolonier - Frimærke, Brev
Engelsk post i Marokko. Anbefalet luftpost brev til Australien.
  • Lot: 2700
DKK 250,00